5. kolo Slovnaft extraligy mužov

19.09.2008 Celý región

Dukla Trenčín - SKI PARK MHK Kežmarok 4:3 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 9. Marek Haščák (V. Kútny), 42. Paroulek (Homer, Křetinský), 49. Paroulek (Saliji, Valčák), 63. Marek Haščák - 1. Mašlonka (Bartečko, Havíra), 16. Bartečko (Mašlonka, D. Brejčák), 40. Palovčík
rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, Horínek
Vylúčenia: 3:6
Presilovky: 1:0
2620 divákov

Trenčín: Hála - Bobček, Křetinský, Fatyka, V. Urban, P. Mikuš, Gabriš, Homer, Liška - Lelenas, Kóňa, Valčák - S. Saliji, Trochta, Paroulek - T. Radulay, Marek Haščák, V. Kútny - E. Hartmann, O. Ďuriš, L. Ružička
Kežmarok: Klempa - Sadiki, D. Brejčák, J. Marcinko, Jelínek, M. Žemba - Mašlonka, Bartečko, Havíra - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Fedor - Čížek, V. Žemba, R. Schneider

Ambiciózny nováčik už v 43. sekunde stretnutia dal najavo, že s ním treba rátať. Gól dal Mašlonka. Dukla síce v 9. min vyrovnala a v 12. až videorozhodca musel potvrdiť, že druhý gól Dukly bol dosiahnutý kopnutím. Hosťom to zdvihlo náladu a v tej istej minúte Bartečko ich dostal do vedenia a ďalšie šance Dukly o vyrovnanie Klempa. Kežmarok mal oporu v prvom útoku Mašlonka - Bartečko - Havíra. Od 23. minúty odohrali domáci tretiu neúspešnú presilovku. Tesne po nej mal možnosť skórovať Saliji, ale puk mu preskočil hokejku. Ďalšie neúspešné šance mal Lelenas a Kóňa. Od 32. min sa dočkali presilových hier aj hostia, keď 17 sekúnd hrali dokonca päť na troch, ale neuspeli. Štyri sekundy pred koncom tretiny dali hostia gól, ktorý bol potvrdený až videorozhodcom. Po dvoch tretinách bol prekvapujúci stav 1:3. V tretej časti hry musela Dukla začal hrať systémom vabank. Čiastočne im k tomu dopomohli hostia dvoma faulmi v jednej minúte, čo Paroulek využil na zníženie 2:3 a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Došlo k nemu v 49. min, keď strelcom bol opätovne Paroulek a nastala hokejová dráma. Na vedúci gól Dukly mal šancu Saliji, ale neuspel. V ďalšej časti hry zlikvidoval dve šance hostí Hála. Sekundu po siréne dal síce gól Kútny, ale videokamera potvrdila, že bol mimo čas hry, a tak sa predlžovalo. Rozhodujúci gól v 64. min dala nakoniec Dukla nádejným Haščákom.

Július Pénzeš, tréner Dukly Trenčín: "Chceli sme začať hrať ofenzívne, ale dostali sme rýchly gól, čo nás zaskočilo. Po korektúrach v zostave pred treťou tretinou sa nám podarilo vyrovnať a s trochu šťastným gólom v predĺžení sme napokon vyhrali. Ďakujem chlapcom za bojovnosť, bez ktorej by sme výsledok určite neotočili.
Vladimír Klinga, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Zamerali sme sa na kvalitnú defenzívu a vcelku sa nám aj darilo. Začali sme vynikajúco gólom v úvodnej minúte, ale domáci sa dokázali spamätať a hru vyrovnali. Chybami v obrane sme sa pripravili o dvojgólový náskok a hra vabank v predĺžení dopadla šťastnejšie pre domácich. "

HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 1:6 (1:3, 0:3, 0:0)
Góly: 18. Škvaridlo (Češík) - 14. J. Mikúš (T. Višňovský, Beňa), 17. J. Mikúš (T. Višňovský, Horský), 20. Pálffy (T. Višňovský, J. Mikúš), 27. Jendek (Pálffy, T. Višňovský), 30. J. Mikúš (Šille, Mikušovič), 35. Horský (R. Školiak, T. Višňovský)
Vylúčení: 3:3 na 2 min
rozhodovali: Lokšík - Bundil, Mášik
2700 divákov

B. Bystrica: I. Petrík (30. Stieranka) - P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Brumerčík, Rimmel, Tomaška, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Dian, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Škvaridlo, Češík, Jánoš - Ižvolt, Gašpar, Valach
Skalica: Ondrejka - Beňa, Jendek, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Škápik, Gründling - Pálffy, Zálešák, Šátek - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, J. Mikúš, Horský - Kutálek, F. Novák

MHC Martin - HK Orange 20 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)
Góly: 7. Marek Hovorka (Ľ. Hurtaj), 19. I. Ďatelinka (B. Majeský, Džerinš), 22. J. Polák (Klepáč, Appel), 30. Marek Hovorka (I. Ďatelinka, Ľ. Hurtaj), 32. M. Beran, 34. M. Macho (Škuta), 46. Drgoň (Ľ. Huraj, I. Ďatelinka), 56. Škuta (L. Říha, T. Mahdalík) - 23. O. Rusnák, 29. Vyletelka (Uhnák)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Török (Martin) na 10 min za nešport. správanie
presilovky: 3:0
rozhodovali: Baluška - M. Orolin, Jankovič
2000 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, B. Majeský, I. Ďatelinka, Drgoň - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, Marek Hovorka - Škumát, T. Mahdalík, I. Dornič
HK Orange 20: Andreanin (32. Kotvan) - J. Brejčák, Vizváry, Štajnoch, Deyl, Pekar, Košecký - Lisoň, O. Rusnák, Mertel - Slávik, Mišura, Vyletelka - Uhnák, Kopecký, Hrivík

MsHK GARMIN Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)
Gól: 1. R. Krajči (Turoň), 25. M. Kokavec (I. Droppa, Hriňa), 51. Tvrdek (Koložváry, Kusovský), rozh. sam. nájazd premenil R. Krajčí - 28. P. Lištiak (Róbert Huna), 28. Tomášek (D. Rehák), 33. Halaj (Kovář)
rozhodovali: D. Konc - T. Orolin, Snášel
Vylúčenia: 8:6, navyše Javín(Žilina) na 10 min za nešport. správanie, Heš (L. Mikuláš)na 10 min za nešport. správanie
Presilovky: 1:1
Oslabenia: 0:0
1109 divákov

Žilina: Přikryl (33. Ševela) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Pokrivčák - Sivák, R. Stantien, M. Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hájnik, Škoda, V. Baláž
L. Mikuláš: Falter - Heš, M. Grman, D. Rehák, P. Lištiak, Petran, M. Varga - Kovář, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek

HC Košice - HKm Zvolen 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 26. P. Bartoš (Tabaček), 27. Ščurko (Rudolf Huna), 47. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 60. P. Bartoš - 5. Lipiansky (J. Čierny, J. Markovič), 31. Lelkeš (T. Tatar, Dubec)
Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Lipiansky (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: P. Grečko - Tornay, Gajan
6747 divákov

Košice: Hudáček - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek - J. Kopecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Ščurko - Michel Miklík, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík
Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Kolafa, J. Malinský, Valach - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - T. Tatar, Dubec, Lelkeš

HC Slovan Bratislava - HK ARDO Nitra 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Góly: Vaic (Sersen, Kukumberg) - Čaládi (Ručkay)
Rozhodovali: Valachovič, Stano, Šefčík
Vylúčení: 11:11
4827 divákov

Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, Hančák, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré - Kuľha, Hujsa, Uram - Vaic, Kukumberg, Döme - Lažo, Hreus, Kropáč - A. Bezák, Liščák, Šiffalovič
Nitra: Falta - Kudrna, Hranáč, Výborný, Halász, T. Sedlák, M. Školiak - Podstavek, T. Chrenko, Čaládi - H. Ručkay, Čunderlík, Gálik - Ľ. Kolník, Poljaček, Mach - Marek Slovák, Dobrý, M. Chrenko